Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 je perfektní telefon, který Vás určitě zaujme nejen nadstandartní výbavou, designem, ale i výkonem. Tento mobilní telefon patří mezi špičku současnosti.

Nokia Lumia 920 recenze

Recenzi mobilu Nokia Lumia 920 a zajímavé postřehy z používání najdete právě na této stránce. Rozebereme kompletně celý mobil a roztřídíme recenzi do jednotlivých odstavců. Budeme rádi za Vaše reakce, jsme zvědaví, jestli máte podobné názory na Nokii Lumii 920.

Nokia Lumia 920 stojí v českých e-shopech Porovnat ceny >>

Vzhled telefonu

Nokia Lumia 920 red Nokia Lumia 920 je opravdu prvotřídně zpracovaná. Působí velice pevně a odolně. Na první pohled na nás telefon nijak neupozorňuje, jedná se o obdélník se zakulacenými hranami na bocích. Díky tomu hezky padne do ruky. Povrch telefonu je hladký, ale moc se neklouže. Přední straně dominuje obří display a pod ním 3 senzorová tlačítka zpět, domů a hledat. Nad displejem je jen úzký černý proužek, kde je nápis Nokia a vedle něj čočka přední kamerky a výřez pro sluchátkový reproduktor. Na horní hraně Lumie 920 nalezneme pouze konektor na sluchátka a pěkně schovaný šuplíček pro microSIM kartu. Na spodní hraně našel umístění microUSB konektor a dírky pro reproduktor. Zadní část mobilu je mírně vypouklá a je na ní jen čočka fotoaparátu, diodový blesk a opět malý nápis Nokia. Na levém boku telefonu nic nenaleznete. Naopak na pravém boku našla umístění spoušť fotoaparátu, ovládání hlasitosti a zamykací / vypínací tlačítko.

Display

Display Nokia Lumia 920 První, co Vás na tomto telefonu zaujme, je veliký display. Nokia se opravdu snažila a nešetřila na výbavě ani kvalitě dílů. Lumia 920 dostala IPS LCD display s úžásným rozlišením 768 x 1280 obrazových bodů. To vše na přijatelné úhlopříčce 4,5 palců. Jemnost displeje je díky tomu 332 DPI, což je dokonce vyšší číslo než u současného krále telefonů - Samsungu Galaxy S3. Barevné podání je výtečné, barvy nejsou nijak přebarvené a působí reálně a živě. Nejvíce nás zaujalo podání černé barvy. Pokud projíždíte nabídkou telefonu, nepoznáte, kde končí displej a začíná okraj černého rámečku okolo. Firma Nokia tento display označuje jako PureMotion HD+ display a jak je vidět, né nadarmo. Povrch displeje chrání ochranné sklo Gorilla Glass 2 a tak se nemusíte bát o oděrky při nošení v kapse bez pouzdra.

Fotoaparát

Fotak Nokia Lumia 920 Fotoaparát je opět silnou stránkou tohoto výrobku. Jak už je u Nokie tradicí, fotoaparáty jsou ve vyšších modelech vždy kvalitní a pořizují pěkné fotky. Foťák telefonu Nokia Lumia 920 se pyšní německou optikou Carl Zeiss, která se stala legendou v oboru. Pod ní je snímač s rozlišením 8 mpix. Fotky jsou pěkné, ostré a mají reálné podání barev. Dosti nás překvapila optická stabilizace obrazu díky plovoucímu snímači. Toto jsme ještě u fotomobilů neviděli a tak je Lumia 920 průkopníkem této výbavy. Fotky ještě přikrášluje technologie PureView a ve tmě pomůže diodový blesk. Také konečně nechybí mechanická spoušť na boku telefonu.

Videa umí Lumie 920 v FullHD rozlišení (1920 x 1080). Opět si na kvalitu nemůžeme stěžovat. Díky optické stabilizaci obrazu je video plynulé i v případě, že se Vám klepe ruka. Natočené video je jasně ostřejší než stejné video pořízené například iPhonem 5. To samé můžeme říct o zaostřování při rychlém pohybu telefonem. Lumia zvládla fotoaparát i videa prostě na jedničku. Jsme nadšení.

Windows Phone 8

Největším lákadlem Nokie Lumie 920 by měl být nový operační systém Windows Phone 8, který se prý poučil z chyb svých předchůdců a je kompletně přepracován, nabídne nové jádro a integraci mnoha funkcí. Zůstala samozřejmě úvodní dlaždicová obrazovka Live Tiles, ze které zmizely postranní černé pruhy (zlatý řez) a je na ní tak o trošku více místa. Systém na nás působil velice propracovaným dojmem. Zaujalo nás, jak je vše uspořádáno logicky a přehledně. Za jednoduchost a použitelnost tedy dáváme plus. Pokud můžeme Windows Phone 8 srovnat použitelností s Androidem, můžeme s čistým srdcem říci, že se nám WP8 líbí více svoji jednoduchostí a rychlostí práce. Na nic se nečeká, nic nemusíte hledat. Android je podle nás více pro uživatele, kteří si rádi s telefonem hrají. Windows Phone 8 zaujme hlavně ty, kteří chtějí výkon bez zbytečného nastavování nebo hledání.

Spolu s Windows Phonem 8 máte v telefonu předinstalované Nokia mapy, Microsoft Office. V nabídkách telefonu měl být i Skype, ten si ale budete do telefonu muset doinstalovat jako externí aplikaci. Další novinkou Windows Phonu 8 je nový prohlížeč Internet Explorer 10. Umí rychleji načítat stránky, lépe spravovat cookies a také nabízí vyšší bezpečnost. WP8 podporuje také vícejádrové procesory, více rozlišení displejů a umí konečně multitasking! Mezi další funkce patří mimo jiné třeba podpora paměťových karet, to se bohužel mobilního telefonu Nokia Lumia 920 netýká.

Výkon

Procesor Qualcomm MSM8960 v této Nokii pracuje na taktu 1500 Mhz, má dvě jádra a je vyroben 28nm technologií. Jádra mají označení Krait. Tento procesor dodává telefonu dostatečný výkon pro vše, co Vás napadne. Nesetkali jsme se s jediným zaseknutím či zpomalenou odezvou. Je neuvěřitelné, jak si Lumie 920 poradí se vším, co jí připravíte do cesty. Musíme říci, že ani předchůdci tohoto modelu si nevedli o moc hůře. Tento mobil na nás působí rychleji než třeba SGS3 s dvěmi jádry navíc. Windows Phone 8 si spolu s použitým hardwarem dobře rozumí. Operační paměti je k dispozici jen 1024 Mb, to ale bohatě stačí. Grafický akcelerátor Adreno 225 odvádí dobrou práci i v 3D hrách. Her ale není zatím dostatek, proto jsme grafický výkon ještě pořádně nemohli posoudit.

Výdrž

Nokia Lumia 920 má baterii s kapacitou rovných 2000 mAh. Podle tabulkových údajů má být pohotovostní doba až 16 dní (400 hodin), což samozřejmě není pravda. Při běžném používání se dostanete na 2 dny a potom už bude muset přijít na řadu dobíjecí podložka či nabíječka. Pokud telefon necháte v klidu a nebudete volat ani psát, budete na příjmu i 5 dní. To ale potom postrádá smysl kupovat takovýto telefon. Nokia Lumia 920 umožňuje bezdrátové nabíjení díky speciální anténě v zadním krytu. Potřebovat budete ale bezdrátovou nabíječku, kterou si musíte dokoupit jako příslušenství.

Diskuze

Co ty na to ? Máš dotaz ? Tak napiš na fórum

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.

Copyright © 2012 Lumia920.cz Nokia Lumia 520 Nokia Lumia 1020